ARI OKULLARI MEZUNLAR DERNEĞİ TARİHÇESİ

Arı Okulları Mezunlar Derneği: Arı Kültürüyle Geleceğe Yön Veren Nesiller…

Arı Okulları, eğitimde kaliteli ve yenilikçi yaklaşımlarıyla aklın ve bilimin ışığında ilerleyen 40 yıllık köklü bir eğitim kurumu olup, uzun yıllardır öğrencilerine akademik başarı ve kişisel gelişim için güçlü bir temel sağlamaktadır. Bu köklü geleneğin bir parçası olarak, Arı Okulları mezunları da dernekleşerek bir araya gelme ihtiyacını hissetmiş ve bu düşünceyle Arı Okulları Mezunlar Derneği’nin temelleri atılmıştır.

Kıymetli dostlukların devamı ve Arı camiasının bir araya gelmesi için dernek düşüncesinin ilk adımları kurucu yönetim kurulu tarafından atılmış ve dernek 21 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuştur. Derneğin kuruluş döneminde, eski mezunlar arasında iletişimi güçlendirmek, mezunların kariyer gelişimlerine destek olmak ve sosyal etkinlikler düzenlemek gibi amaçlar öne çıkmıştır.

Kuruluşundan günümüze Arı Okulları Mezunlar Derneği hızla büyüyerek gelişmektedir. Mezunlar arasındaki iletişim ağı durmadan genişlerken, artık geleneksel hale gelen ve her yıl düzenlenen “Bal Günü” organizasyonu ile de tüm dönem mezunları okullarında bir araya gelmektedir. Web sitesi ve sosyal medya hesapları ile tüm mezunlar dernek faaliyetleri ile ilgili bilgilere güncel olarak ulaşmaktadır. Ayrıca dernek tarafından düzenlenen, “Business Network”, “Kariyer Günleri”, “10 Kasım Anıtkabir Ziyareti” ve her yıl gerçekleştirilen “Arı Okulları Mezunlar Derneği Hatıra Ormanı” fidan dikimi etkinlikleri ve programları ile mezunlar arasındaki dayanışma ve iş birliği giderek güçlenmektedir. Son olarak 2014 yılında Ankara’nın ilk aktüel mezun dergisi Bee Life dernek tarafından hayata geçirilmiştir. Bee Life sayesinde Arı Mezunlarının birbirinden renkli ve bilgilendirici makaleleri tüm dönem mezunlarına ulaşma olanağı bulmuştur. Mesleklerinde uzman binlerce mezuna sahip Arı camiasının basılı yayını olan Bee Life bugün tüm Türkiye’ye ulaştırılmaktadır.

Arı Kültürünün nesilden nesile aktarılmasını sağlayan derneğimiz VI. Dönem Yönetim Kurulunun özverili çalışmalarıyla birlikte, vizyon ve misyonunun ışığında yoluna devam etmektedir.